نظریه وجودی سعی می کند به بسیاری از این سؤالات پاسخ دهد تا به مردم کمک کند معنا و درک را پیدا کنند. این مفهومی است که مدتها توسط فیلسوفان دو تا سه قرن اخیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین راه خود را در نوعی درمان پیدا کرده است .

درمان وجودی به افراد کمک می کند تا معنا و هدف زندگی خود را بیابند. به دنبال پایان دادن به ترس از ناشناخته است. یک درمانگر به طور فعال بیماران را تشویق می کند تا از ظرفیت خود برای انتخاب و توسعه زندگی خود به عنوان راهی برای به حداکثر رساندن وجود یا دلیل وجودی خود استفاده کنند.

بله، شما اراده آزاد دارید و توانایی تعیین آینده خود را دارید. این می تواند استرس زا یا توانمند باشد.هدف درمان وجودیمنبع مورد اعتماد این است که به شما کمک کند انتخاب هایی داشته باشید که باعث می شود احساس اضطراب کمتر و واقعی تر کنید.

نظریه وجودی چیست؟
نظریه وجودی یک فلسفه چند صد ساله است. آزادی و انتخاب شخصی را در بر می گیرد. این مدعی است که انسان وجود و معنای خود را انتخاب می کند.

فیلسوف اروپایی، سورن کیرکگارد، یکی از اولین فیلسوفان نظریه وجودی است. فردریش نیچه و ژان پل سارتر از او پیروی کردند و ایده ها را بیشتر توسعه دادند.

این فیلسوفان معتقد بودند که خودآگاهی و احترام به خود تنها راه شناخت هویت خود است. آنها معتقد بودند که تکامل شخصی ضروری است زیرا همه چیز دائماً تغییر می کند. زندگی همیشه در حال تحول بود. تنها عامل ثابت، مسئولیت یک فرد برای تصمیم گیری در لحظه بود که می خواهد چه باشد و چگونه باشد.

درمان وجودی چیست؟
ویکتور فرانکل، روانپزشک اتریشی و بازمانده اردوگاه کار اجباری، در اواسط قرن بیستم لوگوتراپی را توسعه داد. این نوع درمان با هدف کمک به افراد برای یافتن معنای زندگی است. فرانکل معتقد بود این هدف اولیه یک فرد بود. این پیش درآمدی برای درمان وجودی امروزی بود.

در کنار فرانکل، روان‌شناس رولو می به شکل‌گیری تمرین نوعی درمان انسان‌گرایانه که بر این مفهوم از روان‌درمانی وجودی متمرکز بود ، کمک کرد .

در سال‌های اخیر، روان‌پزشک اروین یالوم چهار روش درمانی وجودی را ایجاد کرد. این داده‌ها یا مسائل ضروری، مشکلات و موانعی را که مردم را از انجام کامل‌ترین زندگی خود باز می‌دارد، مشخص می‌کنند.

به گفته یالوم، چهار موضوع اساسی عبارتند از:

مرگ
بی معنی بودن
انزوا
آزادی یا مسئولیت برای انجام بهترین انتخاب
درمان وجودی برای کمک به افراد برای غلبه بر این مسائل ضروری با جهت ها، اهداف و ابزارهای خاص طراحی شده است.


درمان وجودی چگونه کار می کند؟
درمانگرانی که درمان وجودی را انجام می دهند هدف کمک کردنمنبع مورد اعتمادبیماران آن‌ها انتخاب‌ها و برنامه‌هایشان را با چشم‌اندازی به احتمالات، نه گذشته، می‌پذیرند. درمانگران وجودی معتقدند گذشته می تواند آموزنده باشد. با این حال، این به معنای اطلاع دادن به چیزی نیست که در حال حاضر انجام می دهید یا از زندگی می خواهید.

در عوض، درمانگران از بیماران می‌خواهند که از خلاقیت، عشق و سایر تجربیات تقویت‌کننده زندگی برای کمک به تصمیم‌گیری و تعیین رفتارهای خود برای آینده استفاده کنند. در این فرآیند، یک درمانگر امیدوار است که به بیمار خود کمک کند تا بدون نگرانی از اضطراب یا ترس از به هم ریختن زندگی خود، فکر کند و عمل کند.

در نهایت، هدف درمان وجودی این است که به افراد کمک کند تا علیرغم نگرانی‌ها و ترس‌های طبیعی از چهار داده، معنا پیدا کنند. اگر آنها موفق باشند، می توانند زندگی اصیل و پر از احترام به خود و انگیزه خود را داشته باشند. آنها همچنین می توانند از مکان های مثبت، نه ترس، انتخاب کنند.


پیشینه داخلی و خارجی جدید سال جاری:
دارد
منابع فارسی:
دارد
منابع لاتین:
دارد
نوع فایل:
Word قابل ویرایش
تعداد صفحه:
25 صفحه


کد فایل : 21115