یک مطالعه در مقیاس بزرگ روی بیش از 2000 دوقلو نشان داد که حدود 50٪ از رضایت کلی از زندگی به دلیل ژنتیک، 10٪ به رویدادهای بیرونی و 40٪ به فعالیت های فردی است.
بنابراین، اگرچه ممکن است نتوانید «سطح پایه» شادی خود را کنترل کنید، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای شادتر کردن و رضایت‌بخش‌تر کردن زندگی‌تان انجام دهید. حتی شادترین افراد هم می توانند گهگاه احساس ناراحتی کنند و شادی چیزی است که همه افراد باید آگاهانه آن را دنبال کنند.
ورزش منظم داشته باشید
ورزش هم برای جسم و هم برای ذهن شما مفید است. فعالیت بدنی با طیف وسیعی از فواید جسمی و روانی از جمله بهبود خلق و خوی مرتبط است. مطالعات متعدد نشان داده اند که ورزش منظم ممکن است در دفع علائم افسردگی نقش داشته باشد، اما شواهد همچنین نشان می دهد که ممکن است به شادتر کردن افراد نیز کمک کند.
در یک تجزیه و تحلیل از تحقیقات گذشته در مورد ارتباط بین فعالیت بدنی و شادی، محققان یک ارتباط مثبت ثابت پیدا کردند.
حتی کمی ورزش باعث افزایش شادی می شود – افرادی که حداقل 10 دقیقه در روز فعالیت بدنی داشتند یا فقط یک بار در هفته ورزش می کردند نسبت به افرادی که هرگز ورزش نمی کردند سطح شادی بیشتری داشتند.
در یک مطالعه، از شرکت کنندگان خواسته شد که هر شب قبل از خواب به مدت 10 تا 20 دقیقه در تمرین نوشتن شرکت کنند. 11 به  برخی دستور داده شد که در مورد دردسرهای روزانه بنویسند، برخی در مورد رویدادهای خنثی، و برخی در مورد چیزهایی که برای آنها سپاسگزار بودند. نتایج نشان داد افرادی که در مورد قدردانی نوشته بودند، احساسات مثبت را افزایش دادند، شادی ذهنی را افزایش دادند و رضایت از زندگی را بهبود بخشیدند.
همانطور که نویسندگان این مطالعه پیشنهاد می کنند، نگه داشتن لیست سپاسگزاری راهی نسبتا آسان، مقرون به صرفه، ساده و دلپذیر برای تقویت خلق و خوی شماست. سعی کنید هر شب چند دقیقه را به یادداشت کردن یا فکر کردن به چیزهایی در زندگی خود اختصاص دهید که برای آنها سپاسگزار هستید.
چرا باید هر روز چیزهایی را یادداشت کنید که بابت آنها سپاسگزار هستید؟
تحقیقات نشان داده است افرادی که احساس می‌کنند هدفی دارند، رفاه بهتری دارند و احساس رضایت بیشتری دارند. 12  احساس هدف شامل این است که زندگی خود را دارای اهداف، جهت و معنا ببینید. ممکن است با ترویج رفتارهای سالم تر به بهبود شادی کمک کند.
برخی از کارهایی که می توانید برای کمک به یافتن حس هدف انجام دهید عبارتند از:
علایق و علایق خود را کشف کنید
درگیر اهداف اجتماعی و نوع دوستانه باشید
برای رسیدگی به بی عدالتی ها تلاش کنید
به دنبال چیزهای جدیدی باشید که ممکن است بخواهید درباره آنها بیشتر بدانید
این حس هدف تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد، اما همچنین چیزی است که می توانید آن را پرورش دهید. این شامل یافتن هدفی است که عمیقاً به آن اهمیت می‌دهید و شما را به انجام اقدامات سازنده و مثبت به منظور تلاش برای رسیدن به آن هدف سوق می‌دهد.


مشخصات این پروپوزال:
عنوان پروپوزال: مقایسه مؤلفه های بهزیستی روان شناختی ، شادکامی و میزان سازگاری اجتماعی در زنان دارای همسر بیمار روانی و عادی
موارد قابل استفاده از این پروپوزال: آموزش پروپوزال نویسی – برای درس روش تحقیق و سمینار و کلیه امور پژوهشی مرتبط
شامل همه قسمت های یک پروپوزال استاندارد: مقدمه – بیان مسئله – اهمیت و ضرورت – پیشینه – اهداف جزئی و کلی – فرضیه ها - تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها – روش - جامعه، نمونه و روش نمونه گیری – ملاک ورود و خروج – ابزار - روش اجرا - روش تجزیه و تحلیل اطلاعات - منابع فارسی و انگلیسی
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحه: 25 صفحه


کد فایل : 61