یکی از دوره های مهم آموزشی در دنیا دوره ابتدایی است. در گذشته آموزش ، بیشتر از طریق خانواده ها انجام می شد و جنبه غیر رسمی داشت، با گذشت زمان در کشورهای مختلف ، نظام های آموزشی رسمی با ساختار بسیار منظم و برنامه ریزی شده ، شکل گرفت .


فهرست محتویات این مقاله (عنوان ها و شماره صفحه):

آموزش و پرورش ابتدایی (آموزش ابتدایی) 1 ساختارآموزش و پرورش 2 آموزش ابتدایی 3 اهداف آموزش و پرورش ابتدایی 4 ویژگی های دانش آموزان دوره ابتدایی 5 الف ) ویژگی های بدنی 5 ب ) ویژگی های ذهنی وتحول روانی 5 کتابهای درسی در مقطع ابتدایی 6 روشهای تدریس مورد استفاده در کلاس: 8 پیشینه تحقیق 10 برخی پژوهش های خارجی در مورد یادگیری ترکیبی 12 منابع: 14


بخشی از این مقاله :

دوره ابتدایی در رشد و تکوین شخصیت کودکان اهمیت بسزایی دارد. آموزش و پرورش در ا یران در مراکزی به نام دبستان انجام می گیرد، دبستان عبارت است از: یک واحد تربیتی که بوسیله یا با اجازه آموزش و پرورش برای تربیت کودکانی که در سنین شش تا دوازده سال هستند ، تأسیس می شود(صافی،1385).

دلایل زیادی برای توجه به آموزش و پرورش ابتدایی وجود دارند که برخی از آ نها عبارتند از: 1-حق برخورداری از آموزش و پرورش ابتدایی برای کودکان 2-گسترش آموزش دوره ابتدایی در روستا ها برای ریشه کن کردن بیسوادی 3- بروز به موقع مشکلات خواندن و حساب کردن برای پیشگیری از مشکلات بعدی 4-جبران مشکلات ، ضعف ها و نارسایی های تربیتی کودکان از طریق آموزش و پرورش ابتدایی 5-جلوگیری از افت تحصیلی و کاستی های آموزشی در دوره های بعدی 6- بدلیل مرحله خاص رشد کودک در ان دوره ، توجه به آموزش و پرورش ابتدایی وسرمایه گذاری در آن برای کشور اهمیت زیادی دارد. اهداف آموزش و پرورش ابتدایی به لحاظ اهمیت این دوره صاحب نظران تعلیم و تربیت اهداف این دوره به سه حیطه شناختی، عاطفی و روانی –حرکتی تقسیم می کنند(صافی،همان).

اهداف این دوره در نظام آموزش و پرورش عبارتنداز:

1-اهداف اعتقادی: آشنایی با اصول دین، دوستی با خدا، آشنایی با زندگی انبیاء، احترام به اولیای دین و بزرگان، خواندن و ترجمه قرآن و احادیث،آشنایی با نماز و احکام روزه . 2-اهداف اخلاقی:راستگویی ، ادب و مهربانی، تعهد و وفای به عهد، احترام به بزرگتر ها، اطاعت از والدین، تمیزی و کمک به دیگران . 3-اهداف علمی-آموزشی:کنکاو نسبت به پدیده ها، مهارت کافی در خواندن و نوشتن و حساب کردن،کسب مهارت های اولیه، علاقه مند به مطالعه و کتاب آشنایی با نحوه یادگیری. 4-اهداف فرهنگی-هنری: توجه به زیبایی آ آثار هنری، صبیعت، دارای ذوق و خلاقیت هنری، آشنایی با برخی آثار هنری ، خواندن شعر و قصه. 5-اهداف اجتماعی: درک از وظایف خود در قبال خانواده و دوستان، کمک به اعضای خانواده، رعایت حقوق دگران، همکاری با دیگران، شرکت در فعالیت های گروهی . 6-اهداف زیستی:استفاده مناسب از حواس، رعایت بهداشت فردی،رعایت نکات ایمنی، کمک به حفظ سلامت خود و دیگران. 7-اهداف سیاسی: شناخت نظام جمهوری اسلامی و احترام به پرچم کشور، اهمیت به استقلال و پیشرفت جامعه، علاقمند به ولی فقیه و حکومت دینی، احساس هبستگی با اقوام مختلف، آشتایی با مفهوم وحدت و امنیت ملی. 8-اهداف اقتصادی:علاقه به کار و تلاش و احترام به افرادی که کار می کنند، در حفظ اموال عمومی کوشا ست و احساس مسئولیت می کند، مشاغل و حرف را می شناسد، به تولید ملی و استفاده از آن علاقه مند است، مالکیت خود و دیگران را تشخیص می دهد و به آن احترام می گذارد.(صافی، 1385).موارد استفاده : منبع آموزشی و پژوهشی
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
پیشینه تحقیق جدید: دارد
نظریه های دانشمندان: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 19 صفحه
کد فایل 65 ma


دانلود فایل اصلی و کامل بلافاصله بعد از پرداخت ...


دانلود این فایل پس از پرداخت امکان پذیر است.

قیمت : 22500 تومان

خرید از این سایت کاملا امن و تحت نظارت بانک مرکزی است.

قبل از خرید حتما حتما فیلتر شکن را خاموش کنید

روابط عمومی انتشارات نویسان توس
شماره تماس : 09011853901
ايميل : nevisantoos@gmail.com
بالاي صفحه