دانلود پروپوزال روش تحقیق روانشناسی تربیتی

 عنوان: تاثیر آموزش به شیوه کلاس معکوس بر یادگیری درس ریاضی دانش آموزان پایه هشتم متوسطه اول مدارس شهرستان امیدیه
همه بندهای یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 15 صفحه
شماره: 32


قسمتی از این پروپوزال:

بیان مساله:

یکی از ویژگی های مهم انسانی، برخورداری از توانایی یادگیری است. بخش عظیم اطلاعات بشری از طریق یادگیری کسب می شود. پیشرفت و تمدن، دستیابی به تکنولوژی پیشرفته ی کنونی، همه حاصل تلاش انسان برای یادگیری و تجربه اندوزی است. براساس پیش بینی های معتبر، انسان قرن بیست و یکم به دلیل تحولات و تغییرات سریع علم و فن آوری همواره با مسایل جدید رو به رو خواهد بود و این مسائل نوعی چالش و اضطراب چگونه زیستن را در او به وجود خواهد آورد. برای ایجاد تعادل و توازن برخورد با مسائل جدید، باید به او اطمینان داده شود که می تواند با آموزش لازم تمام مسائل و مشکلات خود را حل نماید و در مقابل تحولات سریع به حیات خود ادامه دهد. در چنین شرایطی یکی از وظایف مهم نظام های تربیتی، تغییر و تحول در رویکردها و فعالیت های آموزشی خواهد بود. نظام های تربیتی باید پرورش انسان های اندیشمند، خلاق و انتقادی را در مرکز فعالیت های آموزشی خود قرار دهند و افرادی را تربیت کنند که توانایی حل مسئله و گشودن گره ها و معضلات زندگی خود را داشته باشند (کیارسی، 1387).

متاسفانه در بسیاری از نظام های آموزشی به دلیل گسترش و توسعه ی سریع مدارس و به کار گیری نیروهای اجرایی غیر متخصص و تربیت نشده عاداتی نامطلوب بر فرایند تدریس حاکم شده است، مخصوصاً آن دسته از عادت های غلطی که جانشین همفکری، تعامل و مشارکت دانش آموزان در کلاس درس شده است و هر گونه آزادی اندیشه، نقادی و نوآوری را از آنان گرفته اند و به جای استفاده از روش های جدید تدریس بر روش های سنتی پافشاری می کنند. بنابراین یکی از ضروری ترین تحولات در نظام آموزشی، تحول در نگرش و روش تدریس معلمان و مدیران اجرایی نظام آموزشی است (شعبانی، 1384).

اهمیت و ضرورت:

در جامعه ي ما افراد زيادي در مقاطع آموزش و پرورش در حال تحصيل هستند و علاوه بر آن نگرش سنتي و احتمالا منفي به يادگيري و كاربرد رياضي وجود دارد. اين مشكل به خصوص در مورد رياضيات پررنگ تر و جدي تر مي نمايد (عماري، 1383). بنابراين بايد تدبيري انديشد تا از فوايد و اهميت هاي اين درس حداكثر استفاده را برد و راه موفقيت در آن را هموارتر نمود. آموزش کلاس معکوس روشي ست كه طبق آزمايشات و تحقيقات انجام شده در اين زمينه به كار خواهد آمد.

زندگي در جوامع امروزي نيازمند به كارگيري مهارت هاي گوناگون است از جمله اين مهارت ها مي توان به حل مسأله، استدلال، فرضيه سازي، آزمايش فرضيه و تخمين، مهارت هاي محاسباني، تفكر جبري، درك مفاهيم هندسي، پيش بيني نتايج و ... اشاره كرد با وجود اين يافته ها مطالعات تيمز حاكي از آن است كه ميزان دستيابي به اين مهارتها كمتر از حد انتظار است (لشكر بلوكي، 1392). اگرچه رياضيات از دروس بنيادي مهم در دوران تحصيل مي باشد زيرا دانش آموزان در اين درس درست انديشيدن را مي آموزند اما اغلب نمي دانند درس رياضي را چگونه بايد آموخت. بنابراين پديده هايي چون اضطراب رياضي و اضطراب امتحان و نمره ايجاد مي شود و باعث ضعف عملكرد دانش آموزان مي شود .

پیشینه:

پژوهش های داخلی کیاحسینی و دوستی (1394) پژوهشی با هدف مقایسه تاثیر آموزش به روش کلاس معکوس و روش تدریس متداول بر یادگیری دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی در درس ریاضی انجام دادند. برای اجرای این پژوهش است که یک شبه آزمایشی پیش آزمون پس آزمون با دو گروه استفاده شد. آزمودنی ها شامل 32 نفر دانش آموز دختر پایه پنجم مقطع ابتدایی بودند. به منظور گردآوری داده ها از دزدان محقق ساخته پیش آزمون با ضریب پایایی آلفای کرونباخ 0/86 و سنجش یادگیری با ضریب پایایی آلفای کرونباخ 0/83 استفاده شد.

در آغاز دوره آموزشی از دانش آموزان پیش آزمون به عمل آمد و پس از پایان دوره آموزشی از دانش آموزان آموزش سنجش یادگیری گرفته شد که نتایج با استفاده از نرم افزار spss16 تحمیل شد. برای تحلیل داده های به دست آمده در این پژوهش از روش های آمار توصیفی و استنباطی و از آزمون t مستقل و t همبسته استفاده شد. فرضیه پژوهش مبنی بر اینکه روش تدریس کلاس معکوس نسبت به روش تدریس متداول تفصیل بیشتری بر یادگیری دانش آموزان دارد، تأیید شد.

روش:

پژوهش حاضر یک مطالعه نیمه آزمایشی با طرح پیش آزمون و پس آزمون با گروه کنترل است. در این روش گروه آزمایش تحت آموزش به شیوه کلاس معکوس قرار می گیرند اما گروه کنترل در لیست انتظار قرار می گیرند و هر دو گروه در زمان یکسان به پیش آزمون و پس آزمون پاسخ می دهند.

منابع : ...


دانلود این فایل پس از پرداخت امکان پذیر است.

قیمت : 22500 تومان

خرید از این سایت کاملا امن و تحت نظارت بانک مرکزی است.

قبل از خرید حتما حتما فیلتر شکن را خاموش کنید

روابط عمومی انتشارات نویسان توس
شماره تماس : 09011853901
ايميل : nevisantoos@gmail.com


همه پروپوزال های سایت همراه با پرسشنامه می باشد.

پرسشنامه هایی که در پروپوزال به عنوان ابزار معرفی شده، پس از خرید همراه با این فایل ایمیل می شود.همچنین برخی از ویژگی های نمونه پروپوزال های سایت نویسان:

1- دارای بالاترین کیفیت و مطابق با جدیدترین اصول روش تحقیق هستند.

2- تاکنون این پروپوزال ها در هیچ سایتی منتشر نشده اند.

3- این موضوعات کاملا جدید و غیر تکراری هستند.

4- برای درس روش تحقیق و سمینار کاملا مناسب هستند.

5- فایل آن ها ورد word و قابل ویرایش است.

6- همه پروپوزال ها دارای منبع فارسی و لاتین هستند.

6- خرید آسان و سریع تنها با چند کلیک

بالاي صفحه